Terezie Kovalová - Bubliňák

Králíčci a hlodavci v nouzi - Voříškov

Příběh fotografie:
 

Dalším nádherným párem v našem kalendáři je violoncellistka a modelka Terezie Kovalová a králíček Bublinka, ze které se krátce po pobytu v azylu vyklubal sameček Bubliňák 🐰

Bubliňák pochází z azylu pro králíčky a hlodavce v nouzi Voříškov. V tomto azylu se starají o domácí mazlíčky. Tito králíčci, morčátka nebo třeba křeči po chvíli své nové majitele přestali bavit, nesplnili jejich očekávání či byli jenom hloupý dar nebo výhra v tombole. I s takovými příběhy se v tomto azylu setkávají a stále narážejí na situaci, kdy domácím mazlíčkům nikdo nenabízí pomoc, což se sami rozhodli změnit 🖤

Dříve žil Bubliňák v malé králíkárně bez vlídné lidské ruky a potřebné zdravotní péče. Jednoho dne jej však jedna dobrá duše převezla do azylu Voříškov a do jeho příběhu vstoupila naděje. Dnes je u nové milující rodiny.

 

 

 

O azylu Voříškov:
 

Azyl pomáhá zvířatům často opomíjeným. Zatímco o psy nebo kočky v nouzi se starají útulky a řada dalších organizací, drobní savci jako králíčci a hlodavci hledají útočiště jen těžko. Obvykle chybí potřebné vybavení, čas i zkušenosti. Proto jsme se rozhodli zaměřit právě na králíky a drobné hlodavce, ať už se jedná o nechtěné domácí mazlíčky nebo vyhozená zvířata, jejichž minulost neznáme.

Voříškov nabízí azyl opuštěným, týraným i handicapovaným zvířatům dočasné bydlení, zajišťuje jim veterinární péči i socializaci a hledá jim nové rodiny a milující domovy. Spolupracuje také s dalšími azyly a organizacemi a usiluje o to, aby se problematika nechtěných králíčků a hlodavců dostala do povědomí široké veřejnosti.

Více na: https://kralici.voriskov.cz/subdom/kralici/

 Možnost pomoci?

  • Azylu Voříškov můžete pomoci finančním darem 

  • Další možností pomoci je virtuální adopce, kterou můžete poskytnout na stránkách azylu.

  • Voříškov je také rád za materiální pomoc

  • V neposlední řadě, tento azyl vždy s radostí přivítá nové dobrovolníky

 

Zvířata nejsou vhodná jako dárek, mnoho zvířat po vánočních svátcích končí v azyle

  • Instagram
  • Facebook Sociální Icon

©2019 by Jsem součástí přírody - Marketa Novak