Nikol Heřmánková Kouklová - Jeřabinka

Záchranná stanice hl. města Prahy

Příběh fotografie:


JEŘABINKA se dostala do Záchranné stanice hl. m. Prahy v polovině září tohoto roku, kdy ji našli lidé na ulici ve dne v Praze - Stodůlkách. V té době jí byly zhruba tři týdny, nevážila ani 100 g a bez matky by neměla nejmenší šanci přežít. Nebyla ani ještě schopná přijímat pevnou potravu. O matku pravděpodobně přišla, a proto vylezla z hnízda a zoufale ji hladová hledala. Její lidští nálezci ji zachránili tím, že jí ihned předali do péče záchranné stanice. Tam ji zbavili muších larev, které už měla ve vývodu močové trubice (mouchy s osiřelými mláďaty slitování nemají a ihned je napadají), zahřáli jí a poté jí poskytli speciální mléko pro štěňata. Zpočátku prochladlé, vysílené a odevzdané mládě ožilo a začalo bojovat o život. Svůj boj nakonec vyhrálo . Dnes jsou Jeřabince 3 měsíce a už váží neuvěřitelných 850 g ! A co za ten svůj krátký život stihla? 1. Boj o přežití - úspěšný! 2. Vystoupení v Televizi Seznam a šířené osvěty o pomoci osiřelým ježčátkům a dalším živočichům v nouzi. 3. Návštěva Rádia Junior a opět osvěta o ježcích. 4. Focení pro charitativní kalendář.
Nic naplat, Jeřabinka je prostě hvězda !


 

 

 

 

 

Doporučujeme, aby lidé vždy, než začnou nějaké divoké zvíře zachraňovat, nejdříve zavolali do záchranné stanice a poradili se.

U mláďat je bohužel až polovina sebrána zbytečně, jen proto, že se lidé domnívali, že mládě pomoc potřebuje (a ono ji přitom vůbec nepotřebovalo). Doporučujeme také, aby si lidé nikdy nenechávali divoké zvíře doma. Většinou potřebuje odbornou a rychlou pomoc a každá prodleva a neodborná manipulace snižuje jeho šanci na úspěšné uzdravení a přežití.

Co dělat když naleznu zraněné nebo malé zvíře v divoké přírodě?

O Záchranné stanici hl. města Prahy:
 

Záchranná stanice hl. města Prahy je jedna z největších záchranný stanic pod její působení spadá celá Praha.
Stanice spadá pod Lesy ČR. Pokud kdekoliv v Praze naleznete živočicha potřebující pomoc je to právě tato záchranná stanice na kterou se musíte obrátit. Tato stanice je také jednou z velmi mála s odborným veterinářem na ptactvo v Praze, ale i jejím okolí. Každé město má svou spádovou stanici, pokud tedy naleznete zvíře jinde než Praze musíte konkrétní spádovou stanici podle místa, kde jste živočicha nalezli.

Svou spádovou stanici můžete nalézt zde: http://weby.csop.cz/zvirevnouzi/

 

 

 


 Možnost pomoci?

  • V záchranné stanici se můžete stát dobrovolníkem nebo i zaměstnancem 

  • Záchranná stanice hl. města Prahu také říší na svých stránkách osvětu a informace o dění v přírodě a pomáhajících organizacích můžete sledovat na: https://www.lhmp.cz/stanice/

 

Tuto stanici využijte při nalezení volně žijících živočichů v nouzi

  • Instagram
  • Facebook Sociální Icon

©2019 by Jsem součástí přírody - Marketa Novak