Marie Renčová Kružíková - kocourek Shelby

Bez maminky (spolek starající se o osiřelá koťata)

Příběh fotografie:


Pane řidiči ve vašem motoru něco mňouká!!! Možná jste v novinách zahlédli tento příběh, řidič autobusu tři dny ignoroval, že mu v motoru něco mňouká. Třetí den pod pohrůžkami cestujících řidič otevřel motor. V motoru se ukrývala kočka s koťátkem. Dospělá kočka vyplašeně odběhla, ale malé kotě zůstalo zaklíněné v motoru autobusu. Přivolaní hasiči ho několik hodin vyprošťovali ven. V ten den se rozezněl telefon ve spolku pro osiřelá koťata Bez maminky, aby si pro koťátko přijeli a postarali se o něj. Malý kocour Shelby byl velmi bojácný a druhý den po příjezdu zkolaboval, na klinice dostal infuzi a mnoho léků. Naštěstí zabojoval a dnes ho můžete vidět zdravého, krásného na fotografii s Marií Kružíkovou Renčovou. Kocourek, kterého však vidíte stále nenašel svou rodinu. Prosím pomozte najít takovému statečnému kocourkovi nový domov! =)
Budeme vděční i za sdílení! Děkuji 

 1) TEPLO
Jednou z nejdůležitějších věcí při nalezení malého kotěte je zajištění tepla. Malá koťátka nejsou schopni se sami zahřát. Proto ihned po nálezu koťátko zabalte do mikiny nebo ho zahřejte vlastním tělem.

2) Výživa
Malá koťátka se krmí mateřským kočičím mlékem nebo jeho umělou náhražkou. Nejlepší variantou je v tomto případě kontaktovat některou organizací nebo stanic zda nemají kojící kočku. V krajních případech je možné kočičce nabídnou zředěné tatra mléko nebo kozí mléko.

Při nevhodné stravě mohou vzniknout silné průjmy, které mohou mít fatální následky!


3) Vyprazdňování
Malá koťátka nejsou schopná se bez vaší pomoci vyprázdnit. Po každém jídle tak je nutné masírovat genitálie a koťátko tzv. vyčůrat. Detailní popis naleznete na: https://www.bezmaminky.com/prvni-pomoc/
Pokud ve stolici naleznete krev nebo má silné průjmy je nutné ihned vyhledat veterináře.

Jak poskytnout první pomoc nalezenému koťátku?                zdroj: https://www.bezmaminky.com

O spolku:
 

Vše začalo jedním opuštěním desetidenním koťátkem, kterého se dvě ženy dobrého srdce ujaly. Dnes je to spolek starající se o desítky opuštěných koťat a koček. Zdravá a vyléčená koťata a kočky se po té snaží usadit do nových milujících rodin. Spolek nevznikl jen pro pomoc, ale nabízí také informace jak špatným situacím vůbec předejít. "Bez maminky" slouží také jako kontaktní místo pro všechny, kdo koťata naleznou a nebudou se o ně moct postarat, pro ty, co jim jejich osud lhostejný a budou se chtít zapojit a sami pomáhat

 

 

 Možnost pomoci?

  • Spolku můžete pomoc zasláním krmiva, steliva nebo dočasné péče 

  • Spolek můžete také podpořit jakoukoliv částkou na jejich stránkách https://www.bezmaminky.com/

 

Pro spolek je důležitá osvěta na stránkách nabízí rady jak se postarat o právě nalezená koťata

  • Instagram
  • Facebook Sociální Icon

©2019 by Jsem součástí přírody - Marketa Novak