ZO ČSOP Nyctalus

Záchranné centrum pro netopýry

Netopýra se nikdy nedotýkejte holýma rukama!

O Záchranné stanici Nyctalus:
 

Spolek Nyctalus (ZO ČSOP Nyctalus) je členem Českého svazu ochránců přírody a jako jeho základní organizace se již třináctým rokem stará o dobro a pohodlí netopýrů v Praze a jejím okolí. Od roku 2010 je dokonce akreditovaným světovým ekocentrem a její členové, i když dobrovolníci, jsou převážně znalí mladí zoologové, posluchači či absolventi PřF UK, katedry zoologie. Hned je tedy vidět, že o netopýří svěřence je zde tedy přímo královsky postaráno. 

Mezi jejich činnost patří nejen péče o zraněné a vysílené nalezené netopýry, monitoring jejich výskytu, či chov trvale hendikepovaných netopýrů, ale také pomohou při řešení problematiky kolonií netopýrů nebo nabízí poradenské služby pro širokou veřejnost a záchranné stanice. 
Také poskytují neméně cennou osvětu - a to jak formou besed a přednášek pro děti, školy či seniory, tak také pořádání Mezinárodní noci netopýrů nebo akcí ve spojení s Klubem českých turistů. Možná ale nejdůležitější část náplně jejich činnosti pro nás je provoz SOS linky (+420731523599), kde Vám pomohou, poradí a nasměrují co se odchytu nebo problematického výskytu týče. 

Pokud byste se Vy nebo Vaši blízcí rádi dozvěděli více o činnosti tohoto spolku nebo netopýrech jako takových, proč nevyužít některého z těchto kontaktů:

Co dělat, když Vám netopýr vlétne do domu?

Nejprve zhasněte, po té otevřete okna a záclony. Počkejte než se netopýr zorientuje pak pravděpodobně sám vylétne ven


 

Pokud se netopýr usadí doma déle než půl hodiny?

Připravte si krabici s otvory a miskou vody (otvory
0,5-2cm)
Přehoďte netopýrovi přes hlavu hadr, jemně ho uchopte a vložte do krabice po té zavolejte na stanici.
Nikdy neberte netopýra holýma rukama!


Možnost pomoci?

  • Stanici můžete podpořit prostřednictvím DMS nebo na sbírkový účet (23 003 878 32/2010).

  • Záchranná stanice Nycstalus také říší na svých stránkách osvětu a informace o dění v přírodě, dělají také přednášky pro děti, školy nebo seniory. Více na: http://www.nyctalus.cz/

 

Tuto stanici využijte kdykoliv budete potřebovat poradit ohledně netopýrů

  • Instagram
  • Facebook Sociální Icon

©2019 by Jsem součástí přírody - Marketa Novak