David Gránský - valach Bajan

Spolek na ochranu koní a přírody Bajan 

Příběh fotografie:


Na fotografii vidíte dnes již dvaceti čtyř letého koně Bajana, kterého majitelka zachránila z jatek a dnes je po něm pojmenován spolek, kterému jsme přijeli pomáhat. Tento krásný arabský kůň, dříve vystupoval na rytířských soubojích po celé Evropě. Tímto focením Davida a Bajana upozorňujeme na časté chyby, kterých se lidé v dobrém úmyslu často dopouští. Jednou z nejčastějších je krmení cizích koní, které způsobuje mnoho problémů, například po tom co za den dostal koník od kolemjdoucích dvacáté jablko, dostávají koně koliku, která někdy končí i smrtí koně! Prosím myslete na to a až příště půjdete krmit koně třeba s dětmi, připravte raději taštičku a předejte ji majiteli nebo stáji=) Celá série, kterou můžete vidět na stránkách projektu, také vypráví další příběh. Na fotografiích můžete vidět cit, s kterým David ke zvířeti přistupuje, právě i na toto porozumění člověka a zvířete se zaměřuje spolek, který jsme se rozhodli v projektu podpořit můžete se podívat na

 

 

 

 

Nepořizujte si zvíře, především koně aniž by jste o něm věděli vše, co potřebuje

Než se rozhodnete koupit si koně

- zjistěte si informace z více důvěryhodných zdrojů o koni
- zvažte časové a peněžní břemeno (nejlépe dva roky chodit pravidelně ke koním až potom zvažovat koupi)
- promyslete plemeno a stáří koně, případně jeho využití
- Poraďte se s odborníkem
- Nekupujte koně ani jiné zvíře jako dárek

 

Krmení cizích koní může v nejhorších případech končit i smrtí koně!

O Spolku na ochranu koní a přírody Bajan:
 

Bajan má v současnosti v péči celkem 9 koní, a to ať už velmi nemocných či zraněných, ale i zdravých. Každý z nich má svůj specifický příběh, někteří jsou zde pro zotavení v dočasné nebo trvalé péči, jiní se například o chlup vyhnuli jatkám. Koně jsou zde ustájeni v systému padock paradise, kombinovaným s velkou pastvinou a o všechny je tu dobře postaráno. Dále zde najdete také 2 psy, ovce, prasata a také křížence ovcí a muflona. Nabízejí různé služby, jako je jízda na koni/poníkovi, horsemanship, ustájení, či akce pro školy, školky, dětské domovy i domovy důchodců. 

Do budoucna by ovšem rádi vybudovali centrum animoterapie a zaměřili se ve svém snažení především na postižené děti, také hipoterapii, zklidnění hyperaktivních dětí pomocí ovcí a horsemanshipu pro rozvoj osobnosti u větších dětí. V současnosti ale cvičí hlavně psy, jež mají v Bajanu na starosti, na canisterapii.


Možnost pomoci?

  • Tento spolek vítá dobrovolníky a jakoukoliv praktickou pomoc

  • Můžete podpořit spolek finančním darem na transparetní účet: č.ú. 2401182457/2010

  • Spolek získává také procento z nákupů u některých prodejců přes dárcovský portál Givenio

  • Spolek přivítá také hmotný dar jako je krmivo nebo materiál

Stránky spolku: https://spolek-bajan.webnode.cz/

 

  • Instagram
  • Facebook Sociální Icon

©2019 by Jsem součástí přírody - Marketa Novak