Anna Slováčková - Bazalka

Bez maminky (spolek starající se o osiřelá koťata)

Příběh fotografie:


Příběh tří kočičích sourozenců začal v květnu tohoto roku u okraje silnice. Byla zde nalezena ještě s pupečními šňůrami, zbylá dvě jinak relativně v pořádku, ovšem Bazalka měla tržnou ránu na hlavě a chyběl jí kus jazyka. Právě poranění jazyka jí působilo značné obtíže hlavně při přijímání potravy, a proto trvalo dlouho než se byla schopna bez větších obtíží přisát k lahvi. Bohužel později kvůli nehodě přišla o další část jazyka a musela podstoupit také stomatologický zákrok kvůli špatně rostoucímu chrupu, který jí ničil horní patro. Také podstoupila vyšetření na kardiologii s podezřením na srdeční vadu, ale to se naštěstí ukázalo jako negativní. Bazalka se téměř úplně zotavila, avšak musí nadále přijímat potravu stříkačkou a vodu z fontánky. Její sourozenci Meduňka a Zázvorek již svůj domov spolu našli, Bazalka na něj však stále čeká. (opraveno již našla nový domov - děkujeme)

 

 1) TEPLO
Jednou z nejdůležitějších věcí při nalezení malého kotěte je zajištění tepla. Malá koťátka nejsou schopni se sami zahřát. Proto ihned po nálezu koťátko zabalte do mikiny nebo ho zahřejte vlastním tělem.

2) Výživa
Malá koťátka se krmí mateřským kočičím mlékem nebo jeho umělou náhražkou. Nejlepší variantou je v tomto případě kontaktovat některou organizací nebo stanic zda nemají kojící kočku. V krajních případech je možné kočičce nabídnou zředěné tatra mléko nebo kozí mléko.

Při nevhodné stravě mohou vzniknout silné průjmy, které mohou mít fatální následky!


3) Vyprazdňování
Malá koťátka nejsou schopná se bez vaší pomoci vyprázdnit. Po každém jídle tak je nutné masírovat genitálie a koťátko tzv. vyčůrat. Detailní popis naleznete na: https://www.bezmaminky.com/prvni-pomoc/
Pokud ve stolici naleznete krev nebo má silné průjmy je nutné ihned vyhledat veterináře.

Jak poskytnout první pomoc nalezenému koťátku?                zdroj: https://www.bezmaminky.com

O spolku:
 

Vše začalo jedním opuštěním desetidenním koťátkem, kterého se dvě ženy dobrého srdce ujaly. Dnes je to spolek starající se o desítky opuštěných koťat a koček. Zdravá a vyléčená koťata a kočky se po té snaží usadit do nových milujících rodin. Spolek nevznikl jen pro pomoc, ale nabízí také informace jak špatným situacím vůbec předejít. "Bez maminky" slouží také jako kontaktní místo pro všechny, kdo koťata naleznou a nebudou se o ně moct postarat, pro ty, co jim jejich osud lhostejný a budou se chtít zapojit a sami pomáhat

 

 

 Možnost pomoci?

  • Spolku můžete pomoc zasláním krmiva, steliva nebo dočasné péče 

  • Spolek můžete také podpořit jakoukoliv částkou na jejich stránkách https://www.bezmaminky.com/

 

Pro spolek je důležitá osvěta na stránkách nabízí rady jak se postarat o právě nalezená koťata

  • Instagram
  • Facebook Sociální Icon

©2019 by Jsem součástí přírody - Marketa Novak